Wizyta w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu

Wizyta w Jednostce Wojskowej nr 4938, a dokładnie w 42 bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu w dniu 19.03.2024 r. okazała się niezwykłą przygodą dla naszych wychowanków, którzy mieli okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienne życie żołnierzy oraz jak ważna jest dyscyplina i współpraca. Uczestnicy zostali zapoznani ze specyfiką służby w wojsku na różnych stanowiskach pracy oraz jakie wymagania należy spełnić, aby wstąpić do służby wojskowej. Pierwsza część spotkania w Sali Tradycji przybliżyła rys historyczny i tradycje 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego. Można w niej było obejrzeć liczne eksponaty, m.in. kroniki, portrety dowódców, odznaczenia, mundury pilotów. Zapoznano nas również z zadaniami, jakie realizuje 42 Baza.
Następnie zostaliśmy oprowadzeni po wieży lotów, gdzie przedstawiono nam pracę kontrolera lotów, mogliśmy zobaczyć ile samolotów lata w danym momencie nad województwem mazowieckim, obserwowaliśmy startujący samolot, słyszeliśmy dialog między pilotem, a wieżą. W dalszej kolejności oglądaliśmy specjalistyczny sprzęt wojskowy i komunikacyjny oraz miejsce kontroli i konserwacji samolotów. Przy okazji weszliśmy do wnętrza samolotu M-28 Bryza, co stanowiło ciekawy akcent.
 
Dziękujemy personelowi jednostki za ciepłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia! To była lekcja patriotyzmu i odwagi, która na pewno zostanie z nami na długo.