W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu

W dniu 06 marca 2024 uczniowie klasy 8a i 8b mieli okazję uczestniczyć w wyjściu do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu.
To była wyjątkowa okazja, aby bliżej poznać miejsce które realizuje zadania praktycznej nauki zawodów w oparciu o nowoczesne pracownie i warsztaty umożliwiający przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach z przemysłu metalowego.
W trakcie wizyty mieli możliwość zwiedzenia pracowni specjalistycznych, takich jak pracownia obrabiarek CNC, frezarek, plotera laserowego, tokarek, szlifierek wiertarek, pracownię spawalniczą, automatyki oraz projektowania solidworks.
Spotkania prowadzili nauczyciele i instruktorzy, którzy w dostępny sposób opowiadali o specyfice kształcenia zawodowego dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Poza tym uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z maszynami i narzędziami, co pozwoliło im lepiej zrozumieć jak wygląda praca w danym zawodzie.
Uczestnicy wyjścia byli pod wrażeniem profesjonalnie wyposażonych pracowni oraz zaangażowania nauczycieli.
To cenna lekcja dla przyszłych absolwentów naszego Ośrodka, którzy już niedługo staną przed wyborem ścieżki kariery edukacyjno - zawodowej.
Dziękujemy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Radomiu za serdeczne przyjęcie i możliwość poznania placówki.