Wycieczka do Warszawskich Łazienek i 1 Bazy Lotnictwa Transportowego

Dnia 29.05.2019 wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w ramach realizacji innowacji „W przyszłości będę KIMŚ” wybrali się pod opieką wychowawców na wycieczkę do Warszawy.

Jako pierwsze miejsce odwiedziliśmy Bazę lotnictwa transportowego w Warszawie. Wychowankowie dowiedzieli się m.in., że baza przeznaczona jest do realizacji transportu powietrznego, obsługi pasażerskiej naczelnych organów władzy państwowej Rzeczpospolitej Polskiej raz komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wychowankowie mieli przyjemność obejrzeć film , opowiadający historię ów Bazy, zobaczyć pas startowy oraz odbyć po nim krótką przejażdżkę autokarem, zobaczyć z bliska helikoptery, a nawet znaleźć się za sterami czy na pokładzie, posłuchać o pracy Staży Pożarnej na terenie Bazy. Przyjrzeć się zaopatrzeniu takich pojazdów, jak również pojazdów wojskowych. Wszystko to było pod czujnym okiem przewodnika, gdzie wychowankowie dowiedzieli się bardzo dużo ciekawych informacji na temat Bazy lotnictwa transportowego, jak również chętnie zadawali pytania na nurtujące ich tematy

Kolejnym miejscem, do którego udaliśmy się były Łazienki Królewskie w Warszawie. Pod opieką przewodnika wychowankowie mieli przyjemność podziwiać piękno tego miejsc, oraz wsłuchać się w jego historię.

Miejsca, jakie zostały przez nas odwiedzone to m.in. Oranżeria, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki.

W tych miejscach wychowankowie mogli przede wszystkim zaobserwować w jaki sposób mieszkano dawniej, jak również podziwiać piękno malarstwa, sztuki, rzeźb.

To był bardzo udany dzień, już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.