SMARTSTOP „Patrz na Drogę”

Z początkiem wiosny Policja na całym Mazowszu rozpoczęła kampanię na rzecz odpowiedzialnego używania smartfonów przez niechronionych uczestników ruchu drogowego – Smart Stop.

Dnia  30. marca 2019 roku wychowankowie wraz z wychowawcami paniami: Karoliną Kalugą oraz Amandą Jasińską wybrali się na akcję Smart Stop, gdzie Radomscy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie na drodze, na rozglądanie się, kontrolowanie swojego otoczenia celem zauważenia niebezpieczeństwa, co z telefonem w ręku ogranicza autentyczny ogląd sytuacji.

Funkcjonariusze policjanci pokazywali również i tłumaczyli wychowankom swoją nową inicjatywę polegającą na znakowaniu rowerów chętnych mieszkańców Radomia i wpisywanie ich do bazy Policyjnej, dzięki czemu w momencie kradzieży zdecydowanie łatwiejsze będzie odnalezienie takiego sprzętu.

Wychowankowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami, skrupulatnie słuchali tego co policja ma do przekazania, widać było na ich twarzach duże zainteresowanie.

Ponadto w okolicy prowadzonej przez Policję akcji znajdowało się kilka zabytkowych samochodów co też bardzo zainteresowało wychowanków.