Noc Muzeów

W dniu 18.05.2019r. nasza młodzież mieszkająca w internacie pod opieką pań: Ilony Domańskiej i Magdaleny Kosterny wybrała się na imprezę kulturalną – NOC MUZEÓW. Noc muzeów to wyjątkowy czas, kiedy muzea w całej Polsce udostępniają oglądającym swoje wnętrza całkowicie za darmo, lub za drobną opłatą. My również postanowiliśmy skorzystać z tego przywileju.

 

Wydarzenie to ma za zadanie promować polską kulturę i tradycję. Dla wielu osób, Noc Muzeów to jedna z niewielu okazji, na zapoznanie się z eksponatami zgromadzonymi w muzeach, ze względu na dogodny czas. To wydarzenie stanowi okazję do lepszego poznania własnego miasta, oraz do zapoznania się z jego historią.

 

My odwiedziliśmy Komendę Wojewódzką Policji oraz Sąd Rejonowy w Radomiu.

 

Przed wejściem do budynku KWP, od ul. 11 Listopada, obejrzeliśmy musztrę paradną w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Klas Policyjnych Szkół im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu. Mogliśmy zapoznać się z policyjnymi samochodami i motocyklami, z których w codziennej służbie korzystają policjanci. W Sali Tradycji KWP obejrzeliśmy m.in. mundur Policji Państwowej, zdjęcia oraz starą broń. Odbył się także pokaz tresury psa policyjnego, który jest wyszkolony do wykrywania narkotyków, oraz pokaz z poligrafu – wykrywacza kłamstw.

 

Sędziowie oraz pracownicy sądu zapoznali nas ze swoją pracą oraz oprowadzili po najbardziej ciekawych pomieszczeniach budynku Sądu Rejonowego w Radomiu przy ul. Warszawskiej. Mogliśmy również obejrzeć wystawę „Wymiar sprawiedliwości w Radomiu” przygotowaną przez pracowników Działu Historycznego Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu oraz zapoznać się z wykonywaniem badań kryminalistycznych, które zaprezentowali funkcjonariusze Laboratorium Kryminalistycznego KWP z siedzibą w Radomiu.